De KNAF  
 
   

10-01-12 - Reglementswijziging Karting Licenties

Met het nieuwe seizoen en de licentiedagen voor de deur wil de KNAF u attenderen op reglementswijzigingen vanuit de FIA die gevolgen kunnen hebben voor de door u aan te vragen licentie. In bijlage treft u de Nederlandse vertaling aan van artikel 18 en 110 uit de FIA International Sporting Code.

Concreet betekent dit, dat indien u alleen clubwedstrijden of Nederlands Kampioenschapwedstrijden van een bij de KNAF aangesloten organisator rijdt, u voldoende heeft aan een CLUB LICENTIE. Ook als deze organisator een wedstrijd organiseert buiten Nederland. Bij de KNAF aangesloten organisatoren zijn:  
-          Chrono Karting BV
-          Karting Events
-          NAB Federatie Karting (NFK)
-          Skelterclub Hoekse Waard (SHW)
-          Stichting Superkart Organisation (SSI)
-          Kartclub De Fabrique

Indien u aan wedstrijden deelneemt die door een buitenlandse organisator worden georganiseerd heeft u een FULL INTERNATIONAL LICENTIE nodig. Let op! Hier vallen bijvoorbeeld dus ook de BMC, BNL, Belgisch en Duits Kampioenschapwedstrijden onder. Tevens is het zo dat Buitenlandse deelnemers en rijders geen punten toegewezen krijgen in de rankings van Nationale Kampioenschappen en Series. Een Full International licentie kan aangevraagd worden vanaf het jaar waarin de licentiehouder 13 jaar oud wordt. De kosten voor een Club Licentie bedragen 80 euro en voor een Full International licentie 310 euro.

De nieuwe regelgeving maakt dat de uitgifte van een EU/NATIONAAL LICENTIE VOOR KARTING overbodig is, deze licentie zal dus NIET MEER door de KNAF worden verstrekt.

Licentieaanvraag 2012 :
Indien u een Full International licentie aanvraagt in 2012 is het noodzakelijk om een ECG in rust mee te sturen/ te nemen. Licentiehouders van 45 jaar of ouder dienen een inspannings ECG te laten maken. Indien u uw Full International licentie gaat verlengen en uw laatste ECG uit 2010 of ouder is, dient u voor 2012 een nieuwe te laten maken. Een rust ECG kunt u laten maken bij een huisarts zijnde niet uw eigen huisarts.

Let op! Het is op een KNAF licentiedag niet mogelijk om een rust of inspanning ECG te laten maken. Natuurlijk is het wel mogelijk om tijdens de licentiedagen uw licentie te verlengen en de reguliere medische keuring te doen!

We hopen u voorafgaand aan het nieuwe seizoen voldoende geïnformeerd te hebben over de nieuwe regelgeving vanuit de FIA en de mogelijke consequenties met betrekking tot uw licentie. Tenslotte wensen we u een mooi en succesvol seizoen toe en wellicht tot op één van onze licentiedagen !

Klik hier voor een Nederlandse vertaling van de belangrijkste wijzigingen, de originele bulletins zijn ook te bekijken via de optie CIK medelingen links in het menu.

** Dit bericht is eerder verstuurd per e-mail naar de Karting Licentie houders, door een storing met de server hebben sommigen dit bericht wellicht niet per e-mail ontvangen **